tisková verze mapa stránek kontakt
www.drmatuska.cz - MUDR.MILAN MATUŠKA - korektivní dermatologie, chirurgie, laserterapie
www.drmatuska.cz - MUDR.MILAN MATUŠKA - korektivní dermatologie, chirurgie, laserterapie
www.drmatuska.cz - MUDR.MILAN MATUŠKA - korektivní dermatologie, chirurgie, laserterapie


Objednejte se k nám právě teď!


  Nacházíte se: prováděné zákroky
> mateřská znaménka, kožní výrůstky, kožní nádory


ÚVOD >
PROFESNÍ PROFIL >
pracoviště SENOVÁŽNÉ NÁMĚSTÍ 2 >
pracoviště MEDICOS >
ZÁKROKY >
    korektivní dermatologie
    chirurgie
    laserterapie
    žilní onemocnění
    mateřská znaménka,
     kožní výrůstky,
     kožní nádory
    dermatoskopie
    jizvy

ČLÁNKY >
FOTOGALERIE >
KONTAKT >

MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA

S problematikou mateřských znamének a různých kožních výrůstků se setkávává prakticky každý z nás. Nález často vadí mechanicky (prádlu, řetízkům..) nebo esteticky. Některé pacienty k nám přivádějí až kompikace způsobené krvácením nebo traumatizací nálezu.

Naše zařízení disponuje ojedinělou kombinací odbornosti CHIRURGIE a KOREKTIVNÍ DERMATOLOGIE na jednom pracovišti. Jedná se o spojení dovedností a potřebných znalostí jak z oboru chirurgie, tak z oboru dermatologie. Proto je u nás možné během jedné návštěvy provést vyšetření příslušných útvarů (včetně dermatoskopu), stanovit nutnost a způsob odstranění (chirugicky či nechirurgicky) a ihned domluvit i termín event. zákroku. V případě nutnosti doporučíme i termíny dalších kontrol pacienta.

K vyšetření nebo zákroku u nás není nutné doporučení kožního nebo obvodního lékaře. Je nutné se předem objednat (tel. 386 106 155).


Každý nález vyšetřujeme dle indikace dermatoskopem, stanovíme jeho diagnózu a určíme nutnost a možnosti jeho odstranění. Potenciálně nebezpečné útvary odstraňujme pouze chirurgicky s následným histologickým vyšetřením. Pouze některé neškodné a tvarově vhodné nálezy je možné odstranit i nechirurgicky- pomocí vysokorekvenčních kauterů nebo chirurgickým laserem. Tyto nechirurgické zákroky jsou většinou spojeny s doplatkem a jsou tak prováděny pouze na přání pacienta. Chirurgické odstranění drážděných a potencionálně nebezpečných útvarů je hrazeno ze zdravotního pojištění. Výkony z kosmetické indikace hradí pacient.

Chirurgické zákroky jsou vždy spojeny se vznikem jizvy (více) a s nutností dodržovat určitý režim (šetření oblasti, chir. kontroly,nenamočit, neslunit...). Ránu po nechirurgickém zákroku si pacient dohojí sám bez větíšího omezení, bez nutnosti kontrol a bez tvorby kosmeticky významné jizvy.

Kožní nádory řešíme pouze chirurgicky - podle povahy nálezu na našem pracovišti nebo ve spolupráci s nemocnicí. Při mnohočetném výskytu potencionálně nebezpečných znamének (syndrom dysplastických névů) domlouváme dlouhodobý harmonogram kontrol a v případě nutnosti i event.postupné chirurgické zákroky.

Pokud je útvar neškodný a pacientovi nevadí - neodstraňujeme ho. V případě chirurgických zákroků se snažíme zabránit vzniku nevzhledných a obtěžujících jizev (více).


© Copyright 2007 MUDr. Milan Matuška
Michal Matuška - freelancer WEBDESIGNER